قصه دختری 16 ساله که به داعش پیوست + تصاویر

[ad_1]

اتاق خبر 24: 

«لیندا ونزل» یک سال پیش از آنکه در ویرانه‌های موصل از سوی نیروهای عراقی دستگیر شود در آلمان ترک تحصیل کرده و برای پیوستن به داعش به عراق سفر کرده است.

ونزل سال گذشته از فرانکفورت به سمت ترکیه سفر کرده و از آنجا وارد سوریه شده است.

پلیس آلمان عقیده دارد که این دختر 16 ساله عاشق فردی شده که در رسانه‌های اجتماعی با وی آشنا شده و این شخص ونزل را متقاعد کرده تا در سوریه به وی بپیوندد.

 

11.jpg

 

22.jpg

 

لیندا ونزل یکی از 20 زنی است که بعد از آزاد شدن موصل و کشته شدن 25 هزار تروریست داعش در این شهر، از سوی نیروهای عراقی در تونل‌های زیرزمینی ساخته شده به وسلیه داعش دستگیر شده است. 

مقامات پلیس آلمان که بعد از ناپدید ونزل وی را به عنوان تهدید تروریستی معرفی کرده‌ بودند اکنون در حال تطبیق عکس‌های وی با تصاویر گرفته شده در موصل برای تعیین هویت  هستند.

 

33.jpg

 

روزنامه «دی‌ولت» با استناد به منابع امنیتی نوشت که این دختر 16 ساله که در موصل دستگیر شده قطعا لیندا ونزل است.

دادستان کل آلمان در این رابطه گزارش داده که یافته‌های جدیدی در مورد این دختر 16 ساله یافت شده که پلیس در حال انجام تحقیقات درباره آنهاست.

 

44.jpg

 

بر اساس اعلام دوستان ونزل، وی در خانه احساس راحتی نمی‌کرده و با اعضای داعش در رسانه‌های اجتماعی آشنا شده و از طریق آنها به گروه تروریستی داعش پیوسته است.

 

55.jpg

 

این در حالی است که برخی از کشورها به دلیل وجود تهدیدات تروریستی و به وجود آمدن نگرانی‌هایی مبنی بر عضوگیری داعش از طریق رسانه‌های اجتماعی، اقدام به فیلتر کردن این رسانه‌ها کرده‌اند.

 

برای مشاهده اخبار داعش کلیک کنید.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *