حمله‌های مکرر اسرائیل به سوریه

[ad_1]

به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، اظهارات حساس بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی درباره سیاست این رژیم در قبال سوریه به‌خاطر اشتباه برگزار کنندگان یک نشست پشت درهای بسته در شهر بوداپست پایتخت مجارستان به بیرون درز کرد.

این نشست محرمانه بین نتانیاهو و نخست وزیران مجارستان، چک، لهستان و اسلواکی در جریان سفر جاری نتانیاهو به بوداپست برگزار شد اما به‌علت نامعلومی چند دقیقه از محتوای نشست از طریق هدفون‌های توزیع‌شده بین خبرنگاران که پشت درهای بسته در انتظار کنفرانس مطبوعاتی بعد از نشست بودند، پخش شد.

این اظهارات نتانیاهو در جریان صحبت با همتایان اروپایی خود، اولین اعتراف علنی تل‌آویو به عملیات نظامی خود در داخل سوریه است.

ارتش رژیم صهیونیستی بیشتر اوقات از اظهار نظر درخصوص هرگونه خبری مبنی بر عملیات این رژیم در خارج از مرزهای فلسطین اشغالی خودداری می‌کند.

پخش زنده نشست در بوداپست بعد از چند دقیقه از آغاز آن قطع شد اما به نظر می‌رسد نخست وزیر بی‌صبرانه منتظر فرصتی برای صحبت درباره فعالیت‌های حزب‌الله در سوریه بود لذا همان اول سر بحث رفت و گفت: “ما مرزهای خود را نه‌فقط با مصر بلکه با بلندی‌های جولان بسته‌ایم. دیوار احداث کرده‌ایم زیرا با مشکلاتی درخصوص تلاش‌های داعش و ایران برای گشودن جبهه‌ای تروریستی در آنجا مواجه شدیم”.

او افزود: “من به پوتین گفتم وقتی می‌بینیم که سلاح برای حزب‌الله می‌برند، آنها را هدف می‌گیریم. دهها بار این کار را کرده‌ایم”.

نتانیاهو همچنین به مسئولان اروپایی به‌خاطر نوع موضعگیری در قبال رژیم صهیونیستی به‌شدت حمله کرد و رفتار اتحادیه اروپا را “جنون‌آمیز” دانست.

نتانیاهو پیش از این در کنفرانس مطبوعاتی خود با ایمانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه گفت که تل‌آویو به‌شدت با آتش‌بس در جنوب سوریه که روسیه و آمریکا به آن دست یافتند، مخالف است زیرا ماهیتی دائمی به حضور ایران در سوریه می‌دهد.

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *